دانلود گزارش تخصصی معلم

گزارش تخصصی معلمان

دانلود گزارش تخصصی معلم

گزارش تخصصی معلمان

گزارش تخصصی معلمان

  • ۰
  • ۰

دانلود گزارش تخصصی با موضوع اوتیسم

چگونگی برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین ودرصد هوشی پایین و تاثیر گذاری روی پیشرفت درسی او

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش 

شرح مختصر فایل

سرفصلهای موجود در دانلود گزارش تخصصی استثنایی به قرار زیر است :

عنوان مطلب پیرامون قضیه  برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین

سرآغاز سخن پیرامون قضیه  برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین

دیباچه پیرامون قضیه برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین

درک مشکل پیرامون قضیه  برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین

بیان شرایط حاضر پیرامون قضیه  برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین

تنظیم و جمع نمودن منابع پیرامون قضیه  برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین

مطالعه و بررسی اطلاعات پیرامون قضیه برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین

بحث پیرامون حل مشکل دررابطه با  برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین

وضعیت ثانویه پس از حل مشکلات  برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین

بررسی بیشتر در رابطه با برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین

ارائه مستندات پیرامون برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین

پیش بینی نتایج در مورد برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین

راهکارها پیرامون قضیه برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین

رفرنس و منبع مورد استفاده برقراری ارتباط با دانش آموزم با وجود بیماری اوتیسم با درجه پایین

تجزیه وتحلیل وداده ها

چکیده
ناآرامی در کلاس درس با مسایلی چون جابه جا شدن روی نیمکت، صحبت با نفر کناری، پشت سری و...، ایجاد صدا مانند ضرب گرفتن روی میز یا جامیز، ساییدن کف پا به زمین، نقاشی کردن روی میز، دفتر، کتاب و... مشخص می شود. اغلب این دانش آموزان به آموزگار خیره می شوند، نکات درسی را یادداشت می کنند، اما در تمام این مدت، نمی دانند چه می نویسند و فقط به صورت غیرارادی چیزی را شنیده و یادداشت می کنند، اما در حقیقت در رویای خود غوطه ور هستند (نمونه ای از رویایی شدن).
هر روز که از کوچه و خیابان های شهر گذر می کنیم آدم های زیادی با ویژگی های منحصر به فرد را می بینیم که گاه برخی از آنها بیش از سایرین توجهمان را جلب می کند ؛ آدم هایی که نه به خاطر سرو صدا یشان بلکه به سبب سکوت و گوشه گیریشان متمایز شده اند.آدم هایی که شاید در ظاهر ساکت و گوشه گیر باشند اما حرف ها و و توانایی های بسیاری در سکوتشان پنهان کرده اند که فقط گوشی شنوا آن را درک می کند."اوتیسم" (در خود ماندگی) اختلالی است که زمینه ساز این تفاوت هاشده است ، اختلالی که منشا بروز آن هنوز قطعی نیست اما روش های درمانی و آموزشی برای بهبود این اختلال راهگشا خواهد بود.
آموزش مساله ای است که هرطیفی از جامعه باید از آن بهره مند شود اما برخی افراد به دلیل شرایط ویژه ای که دارند برای بهره گیری از شرایط نیازمند فضا و امکاناتی متفاوت تر هستند؛ از جمله این افراد کودکان و دانش آموزان اوتیستیک می باشند که نسبت به سایر گروه های با شرایط ویژه ، به دلیل تعداد کم و عدم آگاهی کافی از شرایطشان مهجور واقع شده اند.در گزارش تخصصی حاضر من تصمیم به این گرفته ام روی این موضوع که چگونه توانستم با علیرضا باوجود بیماری اوتیسم با درجه پایین ودرصد هوشی پایین ارتباط برقرار کنم و روی پیشرفت درسی او تاثیر بگذارم؟ امید است این گزارش تخصصی مورد استفاده جامعه فرهنگیان قرار گیرد.
کلیدواژه :
بیماری، اوتیسم ،درجه پایین ،درصد هوشی ، پیشرفت درسی
مقدمه
اوتیسم را بیشتر می توان یک اختلال نورولوژیکی که خودش را در سالهای اولیه کودکی (3 سال آغازین کودکی ) نمایان می کند ، معرفی نمود . این اختلال در بیماران اوتیستیک باعث می شود که مغز نتواند در زمینه رفتارهای اجتماعی و مهارت های ارتباطی به درستی عمل کند و مانع او برای یادگیری چگونگی ارتباط و تعامل با دیگران به طور اجتماعی می شود.کودکان و بزرگسالان اوتیستیک در زمینه ارتباط کلامی و غیر کلامی،رفتارهای اجتماعی و بازی های نمادین دارای مشکل می باشند. این اختلال در طبقه بندی ها به عنوان اختلال فراگیر رشد شناخته می شود ، این پنج طبقه شامل پنج اختلال است که عبارتند از : اختلال اوتیسم ، اختلال آسپرگر، اختلال فروپاشنده دوران کودکی، اختلال رت و اختلال نافذ رشد که به گونه دیگر مشخص نشده است که هر کدام از این بیماری ها دارای معیارهای شناخت خاص خود هستند و توسط انجمن روانشناسی آمریکا مشخص شده اند. با توجه به اینکه اوتیسم یک اختلال محسوب می شود و معلولیت نیست اما باز هم به دلیل تعداد کم این دانش آموزان جز در مناطق شهری بزرگ ،مدارس ویژه ای برای آنان در نظر گرفته نشده است. تاکنون به دلیل حضور دانش آموزان اوتیسمی با سایر گروه های دانش آموزان استثنایی این امکان فراهم نبوده اما با ورود محتوای آموزشی جدید، این مساله هم در دستور کار قرار دارد تا دوره آموزشی و مدارس ویژه تا پایان دوره متوسطه برای دانش آموزان اوتیسمی ایجاد شود . باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که اوتیسم اختلالی مربوط به مسائل عاطفی است و معلولیت محسوب نمی شود و باید با تربیت نیروی تخصصی به روند بهبود آموز ش ها کمک کرد. برنامه ریزی جامع برای دانش آموزان اوتیستیک جزسختترین برنامه ریزی های آموزشی است ازاین رو تامین اعتبارات بسیار ضروری است همچنین باید دستاوردهای پژوهشی قابل ارایه نیز در این حوزه بیش از پیش صورت بگیرد.اینجانب تصمیم دارم با یکی از دانش آموزان دارای بیماری اوتیسم به نام علیرضا با درجه پایین ودرصد هوشی پایین ارتباط برقرار کنم و روی پیشرفت درسی او تاثیر بگذارم.


جهت دانلود کلیک کنید

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی